Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın

Sipariş ve Destek:

Tel:0850 304 93 76

SFP+ ve SFP28 Transceiver arasında ne fark var

SFP+ ve SFP28 Transceiver arasında ne fark var
02-08-2022 tarihinde eklendi.
SFP28 Transceiver SFP+ bağlantı noktalarında kullanabilir miyim? Evet, çünkü SFP28, SFP+ bağlantı noktalarıyla geriye dönük uyumludur. SFP+ optik modülleri ve SFP+ kabloları SFP28 bağlantı noktasına takılabilir ancak 25Gb/sn veri hızını desteklemez.

 Yeni teknolojilerin ve ekonomik faktörlerin tanıtılmasıyla birlikte, birçok şirketin veri merkezi ortamı daha yüksek hızlara, daha yüksek ölçeklenebilirliğe ve daha yüksek performans seviyelerine doğru ilerliyor.

Hepimizin bildiği gibi, daha geniş bir teknoloji değişimi daha fazla ağ gerektirir. Bant genişliği. Bu nedenle, giderek daha fazla kuruluş 10GbE'den 25GbE teknolojisine yükseltmeyi benimsiyor.

Bu makale, 10GbE Ethernet ve 25 Gigabit Ethernet (25GbE) teknolojilerine kısa bir genel bakış sunarak, içinde kullanılan SFP+ optik modüllerine ve SFP28 optik modüllerine odaklanarak bazı pratik bilgiler sağlar. Bu, Cio, BT ve ağ yöneticilerinin ve yöneticilerinin bu iki optik modül arasındaki farkı anlamasına yardımcı olur.

 

10GbE Temelleri
10 Gigabit Ethernet (10 GbE, 10 GE veya 10 GigE), paketleri Ethernet üzerinden saniyede 10 milyar bit hızında ileten yıkıcı bir telekomünikasyon teknolojisidir. Bu yenilik, yerel alan ağlarındaki (LAN'lar) geleneksel ve tanıdık Ethernet'in erişimini, yüksek hızlı depolama alanı ağları (SAN'lar), geniş alan ağları (WAN'lar) ve metropolitan alan ağları (MAN'lar) dahil olmak üzere daha geniş bir ağ uygulamaları yelpazesine genişletir. . Verileri ağlar arasındaki omurga bağlantıları üzerinden taşımak için daha verimli ve daha ucuz bir yol sağlar. IEEE 802.3ae standardı, tek modlu bir fiberde fiziksel konumlar arasında 100 kilometreye kadar mesafeye izin verir. Hem tek modlu hem de çok modlu fiber sistemler 10 GbE uygulamalarıyla kullanılabilir.

 

10 GbE standardı, mevcut Ethernet protokolleriyle tamamen birlikte çalışabilir. Tam çift yönlü bir protokol olması bakımından geleneksel Ethernet'ten farklıdır, yani Taşıyıcı Algısı Çoklu Erişim/Çarpışma Algılama (CSMA / CD) protokolü gerektirmez. Diğer açılardan, 10 GbE, orijinal Ethernet protokolüyle aynıdır. Bu, ağ yöneticileri için önemlidir, çünkü hız gereksinimleri arttıkça 10 Gb Ethernet, mevcut ağlarda kolayca dağıtılabilir ve yüksek hızlı, düşük gecikmeli gereksinimleri destekleyen uygun maliyetli teknoloji sağlar.

 

SFP28 Transceiver nedir?

SFP28, Small Form-Factor Pluggable 28'in kısaltmasıdır. IEEE 802.3by spesifikasyonuna (25GBASE-CR) göre 25G performansı için tasarlanmış üçüncü nesil SFP ara bağlantı sistemleridir. SFP28, SFP+'nın geliştirilmiş bir versiyonudur ancak 25G sinyal iletimi için tasarlanmıştır. SFP28, SFP+ ile aynı ortak form faktörüne sahiptir, ancak kanal başına 25 Gb/sn elektrik arabirimlerini destekler.

 

SFP+ Transceiver nedir?

SFP+, SFP'nin geliştirilmiş bir sürümüdür. SFP+ spesifikasyonu, SFF-8431'e dayanmaktadır. Günümüzde çoğu uygulamada, SFP+ modülleri tipik olarak 8 Gbit/sn veya 16 Gbit/sn Fiber Kanal, 10 Gigabit Ethernet'i destekler. SFP+ modülleri, önceki 10 Gigabit Ethernet XENPAK veya XFP modüllerinden daha küçüktür. 

SFP28 Alıcı-Vericilerini SFP+ bağlantı noktalarında kullanabilir miyim?

Cevap evet kullanabilirsiniz çünkü SFP28, SFP+ bağlantı noktalarıyla geriye dönük uyumlu ve tamamen işlevsel olabilir. SFP+ optik modülleri ve SFP+ kabloları SFP28 bağlantı noktasına takılabilir ancak 25Gb/sn veri hızını desteklemez.

SFP28 ve SFP+ Karşılaştırması, Fark nedir?

SFP+ ve SFP28 alıcı-verici aynı pin çıkışlarına sahiptir ve eşleşme uyumludur. Bununla birlikte, SFP+ 10 Gb/s'de çalışacak şekilde tasarlanmıştır, SFP28 ise 25 Gb/s'de çalışacak şekilde tasarlanmıştır. SFP28, SFP+ çözümünden daha yüksek bant genişliğine, üstün empedans kontrolüne ve daha az karışmaya sahiptir. Ayrıca, SFP28 alıcı-verici ve SFP28 bakır kablo, SFP+ sürümüne kıyasla önemli ölçüde daha yüksek bant genişliğine ve daha düşük kayba sahiptir.

 

25GbE SFP Alıcı-Vericinin temel avantajları

10GbE'ye benzer ekonomik avantajlarla 5 kat işlem hacmiyle iş uygulamalarını ve hizmetlerini daha hızlı çalıştırın

Geleceğe hazır altyapı, 10GbE ile geriye dönük uyumlu, 100GbE'ye geçişi daha kolay

Açık ağ mimarisi kullanarak maliyet ve gelir yaratmanın ekonomik avantajları

10GbE gibi bir çift kablo üzerinde çalışır, bu nedenle 25GbE'ye geçiş herhangi bir kablolama altyapısı yükseltmesi gerektirmez – mevcut 10GbE altyapısıyla tamamen uyumludur.

Sermaye ve işletme giderlerini azaltın: 25GbE ağları oluşturmak için SFP28'i dağıtmak, kuruluşların gereken anahtar ve kablo sayısını önemli ölçüde azaltmasına ve 10GbE ve 40GbE teknolojilerine kıyasla alan, güç ve soğutma ile ilgili tesislerin maliyetini düşürmesine olanak tanır.

 

Çözüm

Birçok Veri Merkezi BT kuruluşu, önümüzdeki yıllarda 10GbE'den 25GbE veya 40GbE'ye geçiş yapacak. 25G Ethernet Anahtarı ve SFP28 alıcı-verici, sorunsuz bir geçiş için kritik öneme sahiptir. 25G SFP28 bağlantı noktaları da 10GbE hızını desteklediğinden, BT organizasyonunun çoğu mevcut fiber kablo yükseltmesi için kolay bir karar verecektir. StorNET Networks  geniş bir SFP+ alıcı-verici portföyü sunar, 25G SFP28 alıcı-verici ve 25G SFP DAC, 25G veri merkezi ortamındaki tüm uygulamaları karşılar.

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?