Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın

Sipariş ve Destek:

Tel:0850 304 93 76
Active ve Passive Twinax SFP+ Kablo arasındaki farklar nedir ?

Twinax kablosu, koaksiyel kabloya benzer bir kablo türüdür. Aradaki fark, koaksiyel kablo dışında iki iç iletken olmasıdır. Bu tür bir kablo genellikle çok kısa menzilli yüksek hızlı diferansiyel sinyalleşme uygulamaları için kullanılır.

 

Şu anda, aktif veya pasif bir Twinax kablo düzeneğinde gelen ve doğrudan bir SFP + muhafazasına bağlanan bir bakır 10 Gigabit Ethernet kablosu var. SFP + kablosu, her iki ucunda SFP + konektörlü bir ikili kablodur. Aktif bir twinax kablosunun, 10 Gig Ethernet sinyallerinin kalitesini iyileştirmek için SFP + muhafazasında aktif elektronik bileşenleri vardır. Pasif SFP + twinax kablosu, yalnızca doğrudan bağlanan bir kablodur ve sinyali güçlendirmek için hiçbir aktif bileşen içermez.

 

SFP + Doğrudan Takılan Pasif Bakır kablo çok kısa mesafeler için uygundur. 5 metreye kadar bir aralık için derecelendirilmiştir ve harika bir maliyetle iyi bir çalışma çözümü sunarlar. Bağlantı noktaları arasındaki mesafe 5m'yi aştığında. Sinyallerin tamamen iletildiğinden emin olmak için aktif kablo kullanılması şiddetle tavsiye edilir. Satıcıdan satıcıya değişebileceğinden, sınır mutlak olmadığı için 5 m. Örneğin StorNET Networks  10G SFP + pasif kablo, 10G Ethernet'in 12M'ye kadar ulaşması için en uygun çözüm olabilir.

İletim uzunluğu dışında, gerçekten aktif ve bakır SFP + twinax kablo arasında görsel bir fark yoktur. SFP + konektörleri aynıdır ve kablo kılıfları da aynıdır. StorNET Networks  dahil çoğu üretici, kablo konektör başlığında kabloyu aktif veya pasif olarak tanımlayacak bir tür işarete sahip olacaktır. Ama sadece bakarak anlatmak da değildir.

 

SFP + twinax kablosunun başlıca uygulamaları, SFP + yuvasına sahip ağ donanımı ile çalışıyor. StorNET Networks  SFP + kabloları, Cisco, HPL, Juniper, Extreme, H3C vb. Gibi büyük markalarla uyumlu olabilir. Bu tür bir bağlantı, 12 metrelik mesafelerde 10 Gigabit / saniye tam çift yönlü hızda iletim yapabilir. Dahası, bu kurulum aynı zamanda mevcut 10GBASE-T Cat6 / CAT6a / Cat7 kablolama sistemlerinden 15 ila 25 kat daha düşük alıcı-verici gecikmesi sunar.

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?