Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Siparişim Nerede? Bize Ulaşın

Sipariş ve Destek:

Tel:0850 304 93 76
SFP+ DAC Kablo Direct Attach Copper Cable Nedir ?

Twinax Kablo olarak da bilinen SFP + Transceiver doğrudan takılan bakır kablo, sunucular ve anahtarlar arasındaki raf bağlantılarında kullanılan bir SFP + kablo düzeneğidir. Yüksek hızlı bir bakır kablo ve iki bakır SFP + modülünden oluşur. SFP Plus Kablo, donanım üreticilerinin çok düşük bir maliyetle ve azaltılmış güç bütçesiyle yüksek bağlantı noktası yoğunluğu, yapılandırılabilirlik ve kullanım elde etmesine olanak tanır.

 

Doğrudan Takılan Kablo tertibatları, 10 Gb Ethernet, 8 Gb Fiber Kanal ve InfiniBand uygulamalarındaki fiber optik kablolara yüksek hızlı, uygun maliyetli bir alternatiftir. Kısa mesafeler için uygundurlar, bu da onları bir raf içinde ve bitişik raflar arasında oldukça uygun maliyetli ağ bağlantısı için ideal hale getirir. Donanım OEM'lerinin ve veri merkezi operatörlerinin, düşük bir maliyetle ve daha düşük güç gereksinimiyle yüksek bağlantı noktası yoğunluğu ve yapılandırılabilirlik elde etmelerini sağlar.

 

StorNET Networks  SFP + bakır kablo tertibatları, sinyal bütünlüğü performansı için endüstri MSA'sını karşılar. Kablolar çalışırken çıkarılabilir ve çalışırken takılabilir: Anahtarları kapatmadan veya anahtar işlevlerini kesintiye uğratmadan bunları çıkarabilir ve değiştirebilirsiniz. Bir kablo, doğrudan kablonun her iki ucunda birer tane olmak üzere iki SFP + bağlantı noktasına bağlanan bir düşük voltajlı kablo düzeneği içerir. Kablolar, çift yönlü iletişim için yüksek performanslı tümleşik çift yönlü seri veri bağlantıları kullanır ve 10 Gbps'ye kadar veri hızları için tasarlanmıştır. Fiber yama kablolarına benzer şekilde, SFP + doğrudan bağlanan kablolar, konektörlerin bunun yerine SFP + alıcı-vericiler olması farkıyla bir kablo ve iki konektörden oluşur.

 

 

 

SFP + Doğrudan Takılan Bakır Kablo Tipleri

 

SFP + Bakır Kablo montajları genellikle Pasif ve Aktif olmak üzere iki tipe sahiptir.

 

StorNET SFP Plus Pasif Kablo StorNET SFP Plus Aktif Kablo

 

1. SFP + Pasif Bakır Kablo

SFP + pasif bakır kablo tertibatları, SFP + bağlantı noktalarına sahip aktif ekipmanlar arasında yüksek hızlı bağlantı sunar. Pasif düzenekler, Cisco, Juniper, vb. Gibi önde gelen elektronik üreticilerinin hub'lar, anahtarlar, yönlendiriciler, sunucular ve ağ arabirim kartları (NIC'ler) ile uyumludur.

 

2. SFP + Aktif Bakır Kablo

SFP + aktif bakır kablo tertibatları, sinyali güçlendirmek için konektörde düşük güç devresi içerir ve ek güç gereksinimleri olmadan bağlantı noktasından sürülür. Aktif versiyon, optik alıcı vericilere düşük maliyetli bir alternatif sunar ve genellikle 15 metreye kadar ara bağlantı mesafeleri için sıra sonu veya sıra ortası veri merkezi mimarileri için kullanılır.

 

 

 

SFP + Doğrudan Takılan Bakır Kabloların Uygulamaları

 

~ Ağ - sunucular, yönlendiriciler ve hub'lar

~ Kurumsal depolama

~ Telekomünikasyon ekipmanı

~ Ağ Arabirim Kartları (NIC'ler)

~ 10Gb Ethernet ve Gigabit Ethernet (IEEE802.3ae)

~ Ethernet Üzerinden Fiber Kanal: 1, 2, 4 ve 8G

~ InfiniBand standart SDR (2,5 Gb / sn), DDR (5 Gb / sn) ve QDR (10 Gb / sn)

~ Seri veri iletimi

~ Depolama Alanı Ağlarında, Ağa Bağlı Depolama ve Depolama Sunucularında yüksek kapasiteli G / Ç

~ Ultra yüksek bant genişliği anahtarları ve yönlendiriciler gibi anahtarlamalı yapı G / Ç

~ Veri merkezi kablolama altyapısı

~ Ağ ekipmanı arasında yüksek yoğunluklu bağlantılar

Size yardımcı olmamızı ister misiniz?